Fitore e lehtë e Milanit

Skuadra e Milanit ka fituar ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Europa Ligës, shkruan IndeksOnline.

Klubi italian mposhti me rezultat të thellë Austria Vienna 5 me 1. Golat për ekipin e Milanit i shëuan: Silva (3), Calhanoglu dhe Suso.

Të vetmin për vendasit e shënoi Borkovic në minutën e 47-të.

Me këtë fitore Milani kryeson tabelën e grupit D me tre pikë, aq sa ka edhe AEK-u i Athinës, e cila mposhti Rijekën me rezultat 2-1.