Kështu do të duket BMW i8

Veturat e reja nga BMW, i8 dhe i8 Roadster do të debutojnë së shpejti.
Vitin e kaluar, pranverë dhe verë kemi dëgjuar vazhdimisht thashetheme në lidhje me veturën BMW i8.

Por tani është zyrtare se i8 dhe i8 Roadster do të debutojnë së shpejti.

Performancat e veturave ende nuk janë zyrtare por thuhet se do të vinë me 420 kuaj fuqi, por përkundër kësaj do të keni një shpejtësi të kufizuar në 250 kmh, ndërsa shpejtësia 0-100 kmh arrihet për vetëm 4.4 sekonda, transmeton lajmi.net

Ja si do të duken:

590496 590497 590498 590499 590500 590501 590502