Kupa e Botës, këto janë katër ndeshjet për ditën e sotme

Kampionati Botëror “Katar 2022” vazhdon sot me ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve.

Ndeshja hapëse e ditës së sotme është ajo mes Japonisë dhe Costa Ricës, më fillim nga ora 11:00.

Nga ora 14:00, Belgjika do të përballet me Morocon, kurse Croacia do të luaj kundër Canadasë, nga ora 17:00.

Vemendja kryesore do të jetë në mbrëmje, aty ku Spanja do të luaj përballë Gjermanisë, më fillim nga ora 20:00.