Lanzini zëvendësues i Coutinhos te Liverpooli

Liverpool javë më parë ka transferuar sulmuesin anësor Muhamed Salah.

Por, skuadra angleze tani po kërkon mesfushorin me tipare sulmuese Manuel Lanzini.

Megjithatë raportohet se West ham United nuk e ka ndërmend të lirohet prej shërbimeve të argjentinasit.

Lanzini po konsiderohet se zëvendësues potencial i Coutinhos, i cili është i lidhur me një transferim te Barcelona.

Ndryshe, Liverpool është në kërkim edhe të një mbrojtësi qendror dhe të mesfushori shkatërrues.