Manchester United fiton Kupën e Anlgisë

Skuadra e Manchester Unitedit ka fituar trofeun e FA Cup, i cili është më i vjetri në planet në sportin e futbollit.

“Djajtë e Kuq” mposhtën 2:1 rivalin lokal, Manchester Cityn në ndeshjen e zhvilluar në “Wembely”.

Golat për ekipin e Erik Ten Hag i shënuan: Garnacho dhe mesfushori Mainoo.

Kurse të vetmin për ekipin e Pep Guardiolas e shënoi Jeremy Doku në pjesën e dytë.

Kujtojmë që ky ishte titulli i parë i Manchester Unitedit gjatë këtij sezoni dhe këtë e arriti në ndeshjen e fundit të këtij edicioni 2023/24.