Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup.

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar në raundin tjetër të kualifikimeve për botërorin e vitit 2019.Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup.

Estonia, Kosova e Maqedonia i kanë nga dy ndeshje në kuadër të grupit C të parakualifikimeve.Kosova ka një fitore dhe një humbje nga dy duelet e para.