Petulla me kungulleshë

Përbërësit

  • 2 kungulleshka të mëdha
  • 2 vezë
  • 2 qepe te njoma
  • 250 gr miell
  • djathë të coptuar
  • kripë dhe piper i zi
  • majdanoz
  • pluhur për ëmbëlsira

Hapat

Kungulleshat i grini në rende dhe i kriposni.
Pas 10 minutash kullojani mirë tepricën e ujit.
Shtoni qepen e grirë në rende, pastaj djathin, vezët, majdanozin, miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe pak piper.
Tërë këtë masë përzieni mirë dhe fërgojeni në tigan në vaj të nxehtë.
Bëni gati petullat dhe vendosni në salveta që teprica e ujit të kullohet, pastaj qitni djathin e grirë në rende.
Mund t’i servirni me ajkë apo jogurt.