Qumësht me drithëra dhe luleshtrydhe/ Mëngjesi perfekt i çdo dite

Receta e rekomanduar këtë mëngjes është qumësht me drithëra dhe luleshtrydhe.

Kjo pjatë është tepër e thjeshtë për t’u përgatitur dhe do t’i shtojë shije vaktit tuaj

Përbërësit:

Qumësht

1 filxhan drithëra

1/2 filxhan me luleshtrydhe në feta

Kripë

Përgatitja:

Në një tigan vini qumështin të ziejë. Shtoni një filxhan me drithëra dhe pasi të jenë zbutur shtoni luleshtrydhet dhe kripën sipas dëshirës. Lërini pak sa të zbuten dhe shërbejini. Ju bëftë mirë!