Shkëlqen Messi, shkëlqen Barcelona

Barcelona ka arritur fitore të pritur në udhëtim te Osasuna. Messi ka qenë përsëri njeriu kryesor që ka siguruar fitoren e cila është arritur vetëm me golat e shënuar në pjesën e dytë.

Luis Suarez shënoi për 1-0 në minutën e 59 pas një aksioni të nisur nga Messi. Ishte “jashtëtokësori” ai që në minutën e 73 shënoi për 0-2 dhe sigurinë e Barcës.

Messi doli në skenë edhe një herë duke shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes për 0-3.

Me këtë fitore Barcelona i afrohet Realit në 3 pikë, por që madrilenët kanë një ndeshje më pak.