Speca me pulë

Përbërësit

  • 7-8 speca
  • 500 gr mish pule
  • Djath Cheddar
  • 2 copa hudhër
  • Vaj vegjeal
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

Speca pastroni në brendësi, mishin e pulës preni në copa të vogla dhe fërgoni në tigan me pak vaj dhe së bashku me hudhrën.

Përmbi ia shtoni erëzat, kripën dhe e vazhdoni fërgimin.

Në speca e vendosni përzierjën e mishit, përmbi ia vendosni cheddarin dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.

Ju bëftë mirë!