Tërhiqet shorti i çerekfinales në L.E, Napoli – Arsenal ndeshja kryesore

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës u tërhoq edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës.

Chelsea, Napoli, Valencia, Eintracht Frankfurt, Benfica, Arsenal, Villarreal dhe Slavia Pragë, janë skuadrat çerekfinaliste në Ligën e Evropës.

Këto janë çiftet çerekfinaliste:

Napoli – Arsenal
Villarreal – Valencia
Benfica – Eintracht Frankfurt
Slavia Pragë – Chelsea