Torres, Suarez dhe top transferimet që kanë ndodhur në ditën e fundit të afatit kalimtar

Ndonëse dita e fundit e afatit kalimtar të janarit nuk është ideale për të transferuar futbollistë, skuadrat evropiane e kanë shfrytëzuar këtë ditë për t’i përforcuar radhët e tyre me lojtarë të rinj.

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham janë vetëm disa nga skuadrat që transferuar lojtarë në ditën e fundit të afatit kalimtar, raporton lajmi.net.

Më poshtë do iu njohim top-transferimet që kanë ndodhur në ditën e fundit të afatit kalimtar:

Pierre Emeric Aubameyang| Dortmund-Arsenal

Luis Suarez| Ajax – Liverpool

Fernando Torres| Chelsea- Liverpool

Andy Carrol| Newcastle-Liverpool

Olivier Giroud| Arsenal-Chelsea

Lucas Moura| PSG- Tottenham

Michy Batshuay| Chelsea-Dortmund

Javier Mascherano| West Ham – Liverpool

Andrey Arshavin| Zenit – Arsenal