6 shenja se partneri i biznesit po ju dëmton

0
Ju me siguri i dini statistikat: 80 për qind e ortakërive të biznesit dështojnë…Por njerëzit vazhdojnë të bëjnë marrëveshje ortakërie për shkak të përfitimeve...

Pse në avion duhet të qëndrojmë në “fly mode”?

0
Disa persona mund të mos e përfillin urdhrin e stjuardesave për të bërë telefonin “airplane mode”. Këta persona ose nuk e kanë idenë se përse...

Ky është telefoni më i madh në botë (VIDEO)

0
Ky telefon befasues është ekspozuar në një festival me 16 shtator të vitit 1988, për të festuar ditëlindjen e 80-të të kompanisë së sigurimeve...

Qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar

0
Duke u bazuar në çmimet e 160 produkteve dhe shërbimeve duke përfshirë ushqimet, pijet, veshjet, pajisjet shtëpiake dhe produkte të tjera të kujdesit personal,...

Përse ëndërrojmë? Teoria e kujtesës

0
Shumë studime kanë zbuluar se ëndrrat na ndihmojnë të depozitojmë informacionin. Kur ëndërrojmë, kjo i mundëson trurit tonë që të zhvendosë më shumë informacion...

Vendosja e kripës në shampo zgjedhë një nga problemet më të mëdha me flokë

0
Kripa është përdorur vetëm në ushqim, por sot ka përdorim edhe më të gjerë. Për shembull, vendosja e kripës në produktet kozmetike mund te përmirësoj...

Mos i blini këto produkte në supermarkete

0
E keni vënë re që kur diçka është e paketuar bukur të gjithë priremi ta blejmë atë? Kjo ndodh rëndom në supermarkete, teksa jemi...

NASA zbulon vrimat e pazakonta në diell, pasojat e paparashikueshme

0
NASA thotë se ka identifikuar një vrimë të madhe në diell, e cila ka perimetrin 75,000 milje të gjerë. Vrima është quajtur AR2665 dhe ekspertët...

Sa i shëndetshëm është sistemi financiar global?

0
LONDËR – Në javët e fundit, politikëbërësit në të dy anët e Atlantikut kanë pohuar se sistemi financiar është i shëndoshë dhe i qëndrueshëm....

Ky është ishulli ku ndalohet hyrja e grave

0
Ishulli japonez Okinoshima të dielën e kaluar ishte marrë nën përkujdesjen e UNESCO’s, edhe pse në këtë ishull, gratë e kanë të ndaluar të...