Samsung Galaxy S9 mund të lansohet më herët sesa zakonisht?

0
Telefoni i ri premium nga Samsung, Galaxy S9 – mund të debutojë edhe më shpejt se sa besohej më parë, thuhet sipas një raporti...

Lidhjet me USB ndihmojnë rrjedhjen e informatave

0
Lidhjet me USB, janë më të zakonshmet në gjithë globin për t’i kyçur pajisjet e jashtme me kompjuterë. Por që sipas një studimi australian, nga...

Prezantohen veturat elektrike Smart (Video)

0
Koncepti smartvision EQ fortwo nuk përfshin timon ose pedale, dhe ka për qëllim që përdoruesit e makinave ta kenë më të lehtë ngasjen nëpër...

Edhe unë jam veteran

0
Shkruan: Endrit BINAKAJ Po t’ia hedhësh një shikim fjalorit shqip- shqip, termi veteran ka këtë kuptim: luftëtar i vjetër e me përvojë, atdhetar i vjetër,...

Varësia nga interneti, rrezik për sulmet kibernetike

0
Kompani të mëdha dhe qeveri të ndryshme po përjetojnë sulme kibernetike në një botë që është e varur nga interneti. Jonathan Homer nga Departamenti amerikan...

iPhone 8: Gjestet e dorës do ta zëvendësojnë plotësisht butonin Home

0
Butoni i vetëm fizik i iPhone do ti përkasë së kaluarës sipas një raporti të Bloomberg. Sipas medias financiare butoni do të eliminohet për të...

Xhamitë më të bukura në botë (Foto)

0
Janë me mijëra xhami të bukura në të gjithë botën por disa prej tyre janë më të veçanta dhe bien në sy për stilin...

Pse përdorimi i celularëve është i dëmshëm…

0
Epoka dixhitale sa ndihmuese është aq edhe shkatërruese duket të jetë. Organizata Kombëtare e Shëndetit dhe disa mjekë rusë, paralajmërojnë se telefonët celulare janë...

Instagram është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor?

0
Mediat sociale kanë një ndikim shumë të madh në përditshmërinë tonë. Por ndikimi i tyre është aq i madh sa ndikojnë edhe në shëndetin mendor. Argumentet...

Schulzi thyen dhëmbët te Merkeli

0
Sfiduesi nga SPD e akuzon kancelaren në intervistë televizive se "fluturon". Kështu flet një njeri, të cilit i kanë mbaruar argumentat dhe i cili...