Ky është Samsung Galaxy J7 Plus i ri!

0
Gjatë ditëve të fundit, është folur shumë për modelin e ardhshëm të Galaxy J7 +, i cili pritet të vijë me një konfigurim të...

Mercedes S Cabrio parkohet me ndihmën e telefonit të mençur

0
Mercedes ka publikuar videon “teaser” të versionit të ri-stilizuar cabrio të klasës prestigjioze S, në prag të premierës në auto-sallonin e ardhshëm të Frankfurtit. Përveç...

Japonia prodhon energji elektrike nga rrymat e oqeanit

0
Kompania japoneze për prodhimin e pajisjeve mekanike dhe një organizatë qeveritare, thanë se kanë arritur që të prodhojnë energjinë elektrike nga rrymat e oqeanit. IHI...

Modeli i ri i Apple TV arrin në shtator, mbështet videot 4K

0
Kompania Apple muajin e ardhshëm nuk do të prezantojë vetëm modelin e ri të iPhone, por edhe modelin e ri të Apple TV, i...

O’Connell vlerëson ruajtjen e trashëgimisë

0
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka thënë se trashëgimia e Kosovës jo vetëm që po ruhet por edhe po ringjallet. “Faleminderit...

iPhone 8 me 512 gigabajt memorie

0
Gjiganti amerikan Apple ka vendosur që telefonit të ri iPhone 8 t’i shtojë kapacitet në memorie. Versioni më i fuqishëm i iPhone 8 pritet të...

iPhone 8 nuk do të mbushet me adapter

0
Burime të TNW kanë marrë konfirmimin nga Apple se iPhone do të jetë telefoni i parë që nuk do të mbushet me adapter. Pak javë para...

“Nëse dëshiron ta vrasësh një popull duhet t`ia vrasësh inteligjencën”

0
Thuhet se nëse dëshiron ta vrasësh një popull duhet tia vrasësh inteligjencën. Ndërsa, kjo ndodh vetëm nëse ai popull nuk e do inteligjencën e...

Sa do të kushtojë iPhone 8?

0
Edhe pse Apple ende nuk ka filluar lëshimin e detajeve zyrtare rreth celularit të ardhshëm, duket se është gati ta bëjë këtë.New York Times...

Rrëfimi për UDB-në

0
Nga Chris Deliso, CIA, KGB-ja, Mossadi dhe MI6 janë emra shërbimesh sekrete që luajtën role të mëdha në Luftën e Ftohtë. Megjithatë, midis agjencive të...