A duhet ta mbulojmë kamerën e kompjuterit?…

0
  Kamera e laptopit ose celularit tuaj mund të jetë mjaft e nevojshme për ju, por një numër i habitshëm ekspertësh pajtohen se mbulimi i...

Instagram i shton edhe tri gjuhë të reja

0
Instagram ka njoftuar sot shtimin edhe të tri gjuhëve të reja. Që nga sot pjesë e këtij rrjeti do të jenë edhe gjuha arabe,...

Instagram vjen me tjetër risi, me siguri do ju pëlqejë

0
Pas “Superzoom” që po çmend Storie, Instagram po teston një funksion të ri kreativ në platformë. Një nga këto, e konfirmuar dhe nga rrjeti social...

Jeta e rrezikshme e gazetarit

0
Nga Julia Vergin-Të rrëmbyer, të torturuar, të vrarë: në të gjithë botën dhuna kundër gazetarëve është shtuar. Por vetëm një në dhjetë krime sqarohet. Armiqtë...

iPhone X vjen më shpejtë sesa pritej fillimisht

0
Kur iPhone X është lëshuar për tu porositur javën e kaluar, koha e përafërt për tu pajisur me modelin më të ri të teleofnit...

Zbulohet sekreti madhor i piramidave

0
Sekreti mbi 4 mijë vjeçar që fsheh piramida e Gizas në Egjipt mund të zbardhet pas zbulimit të fundit të arkeologëve. Bëhet fjalë për gjetjen...

Produkti i studentëve shqiptarë që e lehtëson punën në laptop (Foto/Video)

0
Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuteret. Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në...

Produkti i studentëve shqiptarë që e lehtëson punën në laptop (Foto/Video)

0
Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuterët. Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në zyrë...

Pëlhura e merimangës mund të përdoret për aparate më të mira dëgjimi

0
ANKARA (AA) - Të frymëzuar nga pëlhura e merimangave, shkencëtarët kanë thënë se mund të zhvillohen aparate edhe më të mira të dëgjimit, transmeton...

Google “lë” gjithë punën për të rregulluar një emoji

0
Shefi i kompanisë Google, Sundar Pichai i ka kërkuar punonjësve arritjen e menjëhershme të një objektivi të ri që ka të bëjë me emoji-n...