Thaçi: Faktet e reja dëshmojnë se Kosova nuk humb asnjë metër katror të territorit

0
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka theksuar sot se sa më shumë që afrohet dita kur Kuvendi i Kosovës pritet të ratifikojë shënimin e...

Kosova ekstradoi në Britani priftin Lawrence Soper, të dyshuar për pedofili

0
Ish prifti katolik i akuzuar për krime seksuale është ekstraduar nga Kosova në Britani të Madhe, pas ndjekjes së tij nga ana e...

Krasniqi: Situata politike e tensionuar

0
Ish-kryeparlamentari i Kosovës dhe njëri nga përfaqësuesit e partisë “Nisma”, Jakup Krasniqi, i konsideron të dëmshme dhe njëkohësisht të rrezikshme deklaratat e kryeministrit dhe...

Heqja e barrikadës në veri çështje ditësh

0
Saktësisht një javë më parë ka filluar heqja e barrikadës mbi lumin Ibër në Mitrovicë. Por mundësia për qarkullim në të dyja antë e...

Kurti fton gjilanasit të organizohen për protestën e 1 shtatorit

0
Derisa po afrohet dita kur Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë gjithëpopullore, për të mos lejuar që në seancën e Kuvendit të votohet demarkacioni me...

Bashkë kundër demarkacionit, të ndarë për protestë

0
Subjektet opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, do të marrin pjesë në seancën e paralajmëruar të Kuvendit të...

Komisioni publikon lista të pronarëve në Çakorr e Bjelluhë, thotë se Kosova nuk humbë...

0
Komisioni shtetëror për Demarkacion me Malin e Zi, nëpërmes një komunikate për medie ka prezantuar lista të pronarëve të tokave në brezin kufitar, ku...

Hoxhaj: Kosova përkrah Turqisë në këto momente të vështira

0
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që mbetën të vrarë nga...

Kosova kampione e korrupsionit

0
Niveli i lartë i korrupsionit në prokurimin publik është shndërruar në “kancer” të buxhetit të shtetit. Brenda vitit dyshohet se shuma të mëdha parash...

A do të merren seriozisht vërejtjet e Bidenit për korrupsionin?

0
Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës në Kosovë ka përsëritur kërkesën për luftim të krimit të organizuar dhe korrupsionit, kërkesë kjo që deri tani...