Remitencat në Kosovë arritën në 504.5 milionë euro

0
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se remitencat që pranohen në Kosovë vijnë kryesisht nga Gjermania dhe Zvicra, vende këto nga...

Haradinaj, sot para gjyqit në Francë

0
Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet sot Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që...

Salihaj: Dështimi i rezolutave për lirimin e Haradinajt është i turpshëm

0
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj ka thënë se dështimi i rezolutave në Kuvendin e Kosovës për lirimin e liderit të AAK-së...

KEK: Po punojmë në gjendje të jashtëzakonshme, reduktimet nuk i bëjmë ne

0
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka bërë të ditur së përkundër temperaturave të ulëta dhe pasjeve të vjetruara është duke realizuar planin e prodhimit...

Hoti: Blerja e autobusëve të rinj një ndër projektet më të rëndësishme që e...

0
Ministri i Financave Avdullah Hoti në ceremoninë e vënies në qarkullim të autobusëve të rinj në kryeqytet tha se sot po e konkretizojmë këtë...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

0
Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në...

Përurohen autobusët e rinj të Prishtinës

0
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka përuruar 15 autobusët e rinj të kryeqytetit. Kryetari i Prishtinës njoftoi se 15 autobusët e dytë ...

Kuvendi i paaftë politikisht gjatë vitit 2016

0
Gjatë vitit 2016 Kuvendi i Kosovë është ballafaquar me mungesa të shpeshta të kuorumit, si në seanca ashtu edhe në mbledhjet e komisioneve. Miratimi...

10 mijë euro seanca e jashtëzakonshme, nuk u morë asnjë vendim për Haradinajn

0
Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme.Megjithëse...

Masakra e Reçakut ndryshoi qasjen ndaj zhvillimeve në Kosovë

0
Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka deklaruar se 15 janarin e vitit 1999 e kujton me emocione. “Nuk duhet guxim për ta thënë...