Gjuha shqipe dhe boshnjake lëndë zgjedhore në Turqi

0
Vitin e ardhshëm nëpër shkolla gjuha shqipe dhe ajo boshnjake do të vendosen si lëndë zgjedhore në Turqi. Programi dhe materialet e lëndës të...

FSK zhvillon ushtrimin fushor “Shqiponja 5”

0
Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) nga sot do të realizojë ushtrimin fushor “Shqiponja 5”. Stërvitja e përgjithshme “Shqiponja 5” është planifikuar deri në detaje...

Partitë i harrojnë zgjedhjet e parakohshme, përballë furtunës së Speciales

0
Heshtja graduale e zërit të subjekteve politike opozitare, të cilat para një viti patën filluar që krahas organizimit të protestave për kundërshtimin e dy...

Serbët e arrestuar në Podgoricë ikin në Beograd, frikësohen nga Forcat Speciale të Kosovës

0
Njëri nga 6 serbët e Zubin Potokut të arrestuar në natën e zgjedhjeve në Mal të Zi, në Podgoricë, Vlladimir Bozhoviq, në një rrëfim...

Nishani kundër Ramës: Pajtimin shqiptaro-serb duhet ta udhëheq Kosova, e jo Shqipëria

0
Në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka thënë se Serbia po tenton të shmang dialogun me Kosovën dhe të...

Delawie: S’ka më fjalë, duhet vepra kundër korrupsionit

0
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ka deklaruar se ka ardhur koha që deklarimet për luftë kundër korrupsionit të...

139 kandidatë pajisen me certifikata të provimit të jurisprudencës

0
Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha mori pjesë në solemnitetin e dhënies së certifikatave të provimit të jurisprudencës, njofton kumtesa ministrore. Në një solemnitet rasti, ajo,...

Veseli: Trepça çështje e zgjidhur

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se duhet të ndërpritet menjëherë tentimi për të biseduar për Trepcën që i ka bërë...

Ky është super gjeniu boshnjak që flet 56 gjuhë

0
Ai është vetëm 32-vjeç, por Muhamed Meshiçi nga Tuzlla e Bosnjës dhe Hercegovinës flet plotë 56 gjuhë. Meshiç kur ishte vetëm 16-vjeç kishte ushtruar...

Myslimani i Bosnjës flet 56 gjuhë, të renë e mëson për vetëm dy javë...

0
Është vetëm 32-vjeç, por Muhamed Meshiqi nga Tuzlla e Bosnjës dhe Hercegovinës flet plotë 56 gjuhë. Meshiq kur ishte vetëm 16-vjeç kishte ushtruar detyrën...