Jep dorëheqje ministri Saimir Tahiri

0
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka dhënë dorëheqje. Lajmin e ka bërë të ditur portali Lapsi.al, duke u bazuar në burimet e veta...

Nishani: Marrëveshjet Kosovë – Serbi janë të rëndësishme

0
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nashani, i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në Luginë të Preshevës, ka deklaruar se Shqipëria nuk do të...

Nishani në Preshevë: Ju bëni krenar çdo shqiptar për ruajtjen e identitetit kombëtar

0
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka mbërritur në Bujanoc të Luginës së Preshevës. Është vizita e parë e një kreu të shtetit shqiptar dhe pritja...

“Nëse Shqipëria nuk është efektive kundër FETO-s, mund të akuzohet për financim terrorizmi”

0
Analisti dhe kolumnisti shqiptar, Dr. Ermir Gjinishi, ka deklaruar se Shqipëria ka mbetur e dobët në përpjekjet kundër organizatës terroriste, Fetullahçı (FETO) dhe...

PD: Protesta do të vazhdojë deri në plotësimin e kërkesave

0
Partia Demokratike sapo ka përfunduar mbledhjen e kryesisë së saj, ku objekti kryesor i saj është protesta dhe hapat që do ndërmerren nga opozita. Burime...

Basha: Zgjedhje të lira, ose nuk do ketë zgjedhje më 23 qershor

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar nga protesta e opozitës përballë Kryeministrisë se nëse nuk garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme,...

Rama takohet me Erdoganin

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka njoftuar për një takim me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ai ka treguar...

Ndërron jetë shkrimtari Dritëro Agolli

0
Ka ndërruar jetë këtë të premte, në moshën 85-vjeçare, shkrimtari i mirënjohur Dritëro Agolli. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të shkrimtarit. Prej 4...

Edi Rama shkarkon ministrin Ylli Manjani

0
Përmes një njoftimi të zyrës së shtypit informohet se Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot lirimin nga detyra të Ministrit të Drejtësisë Z. Ylli...

Kapen 97 kg kanabis në 3 operacione antidrogë

0
Gjatë 12 orëve të fundit janë zhvilluar 3 operacione antidrogë në Vlorë, Lezhë dhe Mat, ku janë sekuestruar rreth 97 kg kanabis. Policia e Vlorës...