Girl in a jacket

Ruiz e rrëzon katër herë Joshuan dhe ia rrëmben titujt

0
Andy Ruiz Jr. ka bërë një prej triumfeve më sensacionale të boksit modern duke e mposhtur kampionin e unifikuar, Anthony Joshua.

Majlinda Kelmendi do të pritet në mënyrë të veçantë

0
Majlinda Kelmendit do t'i bëhet pritja e merituar në një mënyrë tejet të veçantë. Pas rikthimit nga Lojërat Olimpike, xhudistja pejane do të pritet me...

Nora Gjakova pëson disfatë në çerekfinale, tani lufton për të bronztën

0
Xhudistja kosovare Nora Gjakova i humbi shpresat për ta fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë në Grand Slamin...

Eliminohet Laura Fazliu

0
Xhudistja e re Laura Fazliu, është eliminuar në raundin e dytë në Grand Slamin e Parisit. Fazliu është mposhtur...

Rikthim triumfues i McGregor, e përgjak kundërshtarin dhe triumfon pas 40 sekondave

0
Vetëm 40 sekonda i kanë mjaftuar Conor McGregor për të mposhtur Donald “Cowboy” Cerrone në eventin UFC0-246, zhvilluar mëngjesin e sotëm në...

Conor McGregor thotë se po del në pension!

0
Luftëtari i arteve marciale të përziera, irlandezi Conor McGregor tha të martën se po tërhiqej nga sporti, pesë muaj pas humbjes nga...

Nisin Lojërat Paralimpike ‘Rio 2016’

0
Kanë filluar në Brazil përmes një ceremonie lojrat Paraolimpike Rio 2016. Në ceremoninë e zhvilluar në stadiumin Maracana merrnin pjesë 4.350 sportistë nga 160...

Edhe Nora Gjakova rrëmben të artën

0
Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë në ‘Grand Prix’ që po mbahet në Hagë. Pas Distria Krasniqit, medalje të artë në këtë turne...

Eliminohet Nora Gjakova

0
Xhudisjta kosovare, Nora Gjakova nuk ka arritur rrugëtimin drejt medaljes së artë në Lojërat Olimpike pasi është mposhtur nga rumunia, Caprioriu.

Akil Gjakova pa medalje, mposhtet nga Azoidis

0
Akil Gjakova ka përfunduar rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minskut. Në këto lojëra ku Akili po garonte...