Ferdinand harron futbollin, bëhet boksier (Foto)

Rio Ferdinand është bërë boksier.

Rio Ferdinand ka bërë të ditur se do ta fillojë një karrierë të re si boksier.

Dhe, ai synon të sigurojë një meç për titull brenda vitit.

Ish futbollisti i Manchester United dhe Kombëtares angleze është duke punuar me ish kampionin e botëqs, Richi Woodhall derisa synon ta fillojë karrierën e re në ringun e boksit.

Ferdinand ka marrë leje për stërvitje nga British Boxing Board of Controll dhe planifikon të zhvillojë meçe në 12 muajt e ardhshëm.

Ferdinand ka përfunduar karrierën si futbollist ku pjesën më të gjatë e kaloi te skuadra e Manchester United.