Liverpooli dhe City vazhdojnë me fitore

Liverpooli dhe City kanë shënuar fitore në kuadër të xhiros së gjashtë të Premierligës.

Skuadra e Jurgen Klopp, ka mposhtur me rezultat 5:1 Hull Cityn.

Në ndeshjen tjetër, Manchester City ka shënuar fitoren e gjashtë në po kaq ndeshje, duke mposhtur Swansean në udhëtim 1:3.