Mirupafshim Usain Bolt! Sprinteri legjendar mbaron karrierën

Athletics - World Athletics Championships - Men's 100 Metres Final - London Stadium, London, Britain – August 5, 2017. Usain Bolt of Jamaica reacts after the final. REUTERS/Phil Noble - RTS1AJMU

Usain Bolt u përshëndet sot me karrierën prej kampionit, pasi humbi në finalen 100 metërshe në kampionatin botëror të atletikës në Londër.

Fituesi i vendit të parë është Justin Gatlin. Superstari i Xhamajkës konkuronte në garën e tij të fundit solo në këtë kampionat, pasi kishte paralajmëruar tërheqjen.

Kampioni i ri botëror Gatlin iu ndalua aktiviteti prej vitit 2006 dhe 2010, pasi gjatë atyre viteve ishte zënë me doping. /MESAZHI/