Napoli dhe Barcelona barazojnë në ndeshjen e parë

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë të 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës.

Rezultati përfundimtar në ”Stadio Diego Armando Maradona”, ishte i barabartë 1-1,