Panucci bën gati ftesën për lojtarin e Hajdukut

Kanë mbetur edhe pesë ditë deri në shpalljen e listës së futbollistëve nga menaxheri i ri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci.

Një emër i ri që do të jetë në listë, shkruar edhe nga “Panorama.al”, është lojtari i Hajduk Splitit, Hysen Memolla.

Memolla luan si mbrojtës anësor, dhe pritet të jetë në listën e futbollistëve të trajnerit italian.

Panucci do ta zyrtarizoj listën më 28 gusht, për ndeshjen e shtatorit kundër Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë, të vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës “Rusia 2018”.