Sërish tërmet në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë rreth orës 17:10 në kryeqytet e qytete të tjera të Shqipërisë së mesme, teksa bëhet e ditur nga qendra evropiane e sizmologjisë EMSC se epiqendra e tërmetit është Elbasani.

Me magnitudë 3,6 dhe me thellësi 2 km, EMSC bën me dije se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km në lindje të Elbasanit.
Edhe një natë më parë, Shqipëria u lëkund nga një tjetër tërmet me magnitudë 3 ballë.