Unitedi mposht ekipin e Xhakës

Manchester United ka triumfuar në takimin e parë kundër Baselit në “Old Trafford”.

Takimi mjaftë interesant u mbyll me rezultat 3 me 0, për ekipin e Jose Mourinhos.

Golat në këtë sfidë i shënuan: Fellaini, Lukaku dhe Rashford.

Unitedi kryeson grupin A me tri pikë, po aq ka edhe Cska Moska e cila e befasoi Benfican në shtëpi.