Zyrtare: Barcelona transferon talentin portugez

Barcelona ka konfirmuar se ka transferuar në radhët e veta talentin e Benficës, Nelson Semendo.

Talenti portugez do të kaloj në Spanjë për rreth 35 milionë euro.

23 vjeçari nesër do tu nënshtrohet testeve mjekësore dhe më pas të nënshkruaj kontratën me klubin e ri.