Ana e mirë dhe e errët e teknologjisë së dronëve

0
Dronët, pajisjet e vogla fluturuese të pajisura me kamera, mund të blihen lehtësisht nga konsumatorët. Shkencëtarët, policia dhe bizneset shpesh i përdorin dronët edhe për...

Nga mbarë bota, këto janë katër vendet ku nuk ka Netflix

0
Duket se rrjeti i transmetimit të filmave "Netflix" e ka pushtuar botën - por këtu bëjnë përjashtim katër vende. Shërbimi jashtëzakonisht i popullarizuar ka nisur...

Google vjen me Home dhe Chromebook Pixel më të vogël dhe më të lirë?

0
Në këtë periudhë kohore, pritjet janë që Google të lansojë modelet e reja të telefonave, përkatësisht pasardhësit e Pixel dhe Pixel XL të vitit...

Arrin USB 3.2 – çfarë do të thotë kjo për ne?

0
Pas prezantimit në treg të versionit USB 3.1, tash pritet të vijë edhe pasuesi tij – 3.2. Si zakonisht, bashkë me këtë vjen edhe përmirësimi...

Apple Watch Series 3 në fazën finale të testimit

0
Për adhuruesit e orëve të mençura të Apple, vjen një lajm i gëzueshëm nga kompania në Kupertino. Sipas raportimeve më të reja, seria e tretë...

Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)

0
Mercedesi ka prezantuar konceptin e makinës elektrike luksoze. 6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet...

Asus zbulon modelet e reja të telefonave të linjës ZenFone

0
Asus ka zbuluar telefonat e rinj në linjën ZenFone, duke përfshirë modelet ZenFone 4 dhe 4 Pro. Seria e re vazhdon të promovojë tiparet...

Nëse shpërthen ky vullkan, dy të tretat e kontinentit amerikan bëhen të pabanueshme (Foto)

0
Vullkani gjigant Yellowstone në afërsi të parkut nacional Yellowstone në Wyoming do të mund të shpërthente në të ardhmen e afërt. Nëse kjo ndodhë,...

Çfarë fshehin varrezat 2 000 vjeçare në Egjipt?

0
“Tre varreza të cilat datojnë mbi 2000 vjet më parë, janë zbuluar në jug të Egjiptit”, ka bërë të ditur ministria e antikitetit në...

Hyundai vjen me model të ri

0
Prodhuesi korean ka prezantuar në Seul prototipin e gjeneratës së re të automobilave SUV Next Generation FCEV, i cili ka dizajn që dallon nga...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...