Kanadaja bën për fëmijët e vet atë që se bën dot askush

0
Kanada njoftoi të shtunën se do të vendosë kufizime mbi "marketingun e ushqimit dhe pijeve jo të shëndetshme për fëmijët". Deri tani, po merren...

10 vende misterioze që ndalohen për tu vizituar – Foto

0
Lista e meposhtme na tregon se cilat vende ne bote jane te ndaluara te vizitohen per turistet, dhe na shpjegon arsyet pse. 10. Club 33,...

Si funksionojnë shkallët elektrike? (VIDEO)

0
Shkallet e para levizese u zbuluan ne vitin 1896, dhe qe nga atehere, nuk kane rreshtur se perdoruari. Motori elektrik i tyre e levize...

Studentët turq konstruktojnë robotin që kujdeset për shtëpinë

0
Një ekip studentësh nga Universiteti Bilkent në Ankara ka konstruktuar një robot i cili mund të punojë si dado, kujdestar shtëpie madje edhe si...

Një vezë në ditë ndikon në zgjatjen e trupit

0
Studiuesit thonë se tek foshnjat dhe fëmijët të cilët kanë probleme me zhvillimin, një vezë në ditë mund të ndikojë pozitivisht në zhvillimin dhe...

10 vendet më misterioze, për të cilat askush nuk jep spjegim (FOTO)

0
Toka kurrë nuk ndalon duke na befasuar. Çdo cep i planetit ofron një lloj veçorie natyrore të pashpjegueshme. Disa nga këto vende janë sfiduese për...

Kështu vihet në punë Boeing, aeroplani numër një në botë (VIDEO)

0
Aeroplanët BOEING janë aeroplanët më të popullarizuar në botë, të cilët i shërbejnë jo vetëm aviacionit, por edhe hulumtimeve të aeronautikës Kur prodhuesi BOEING vendosë...

I përdorim çdo ditë, por a e dini se si bëhen?

0
Ngrënia ose shërbimi me enë të metalta, të çelikut apo inoksit është vecori e kohëve të fundit. Më parë, ushimet nëpër shtresat e privilegjuara...

Ja sa shpenzohet në mbarë botën për trajtimin e kancerit

0
Shpenzimet vjetore globale lidhur me trajtimet e kancerit arrijnë në 100 miliardë dollarë, thuhet në një raport. Në të gjithë botën, kostoja e trajtimeve të...

Bitcoin, valuta digjitale që po ndryshon trendet

0
Monedhë virtuale është ajo lloj paraje digjitale e cila është e parregulluar, që është e lëshuar dhe kontrolluar nga zhvilluesit e saj dhe që...