I kërkoi ta vizatoj profetin Muhamed (a.s), nxënësi e lë mësuesen pa fjalë

0
"Vizatojeni profetin Muhamedin", u tha mesuesja femijeve ne shkolle. Te gjithe nxorren letrat dhe punonin detyren. Pervec njerit nga femijet, i cili ne vend se...

Sot Bitcoin-i theu një rekord të ri (Foto)

0
Valuta digjitale "Bitcoin", e cila ka fituar famë si zëvendësuese e parave tradicionale, ka shënuar rritje rekorde. Edhe pse vlera e saj nuk është stabile, dhe...

Smartfonat kinezë, rritje të shpejtë në tregjet e huaja

0
Smartfonat e prodhuar në Kinë po hyjnë shpejt në tregjet e huaja, falë cilësisë dhe çmimit të tyre. Të dhënat tregojnë se smartfonat kinezë përbëjnë...

Taktika e re e hakerave

0
Jo vetëm telekamerat, baby monitor, apo ruter i shtëpisë, hakerat tani pëlqejnë dhe makinat e kafesë, dhe peshkojnë steganografinë e Greqisë antike për të...

iphone 8, do të lejojë që të çaktivizoni njoftimet me një vështrim

0
Mes funksioneve të reja të iPhone 8 prej ditësh flitet për teknologjinë Face ID, e cila ka të bëjë me përdorimin e shprehive të...

Sa ndjekës duhet të keni në Instagram për t’u bërë milioner

0
Përdoruesit e Instagram-it me ndjekës nga 50 mijë deri në 200 mijë mund të fitojnë më shumë se 1 mijë dollarë për çdo foto...

Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në Oqeanin Paqësor

0
Turistët presin të dëshmojnë mrekulli të papritura kur eksplorojnë botën. Por turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të...

Wi-Fi: Një vrasës i heshtur

0
Pothuajse të gjithë kemi Wi-Fi në shtëpi për shkak të lehtësisë së saj. Megjithatë, ka pasur disa shqetësime për sigurinë dhe përfundimin se Wi-Fi...

Pse njerëzit nuk i mbajnë sekretet tona

0
Është e kuptueshme që armiqtë e tu do t’ia tregojnë sekretet e tua të gjithëve nëse i dinë ato për të të dëmtuar. Por,...

Kjo vitaminë ulë rrezikun e abortit

0
Hulumtuesit australianë zbuluan se marrja e vitaminës B3 gjatë shtatzanisë mund të zvogëlojë rrezikun e problemeve të lindjes dhe të abortit. Në një hulumtim 12...