Pse duhet gjithherë t’i hiqni nga rryma të gjitha pajisjet…

0
Njerëzit që shkojnë në pushime do të duhej t’i ndalin aparatet elektrike në shtëpi, siç janë: TV, DVD player, stereo, telefoni, mikrovalët, makina e...

Samsung njofton të ardhura rekord duke lënë pas “Apple”

0
Gjiganti koreano-jugor “Samsung Electronics” njoftoi sot një përfitim tremujor rekord duke lënë pas konkurrentin e tij “Apple” dhe që e ka bërë të harrojë...

Google largon një nga veçoritë më të mira të saj

0
Google ka larguar instantin, një nga veçoritë më të shpejta të motorit të kërkimit. Kur u lansua më 2010, ajo u cilësua "e ardhmja e...

Njihuni me Model 3, prototipi i kompanisë automobilistike Tesla

0
Kompania amerikane Tesla ka zbuluar veturën e shumëpritur elektrike më një çmim të përballueshëm. Megjithatë, blerja e një veture të tillë, më konkretisht markën...

2 gjëra që tregojnë se telefoni është duke ju bërë…

0
2 gjëra që tregojnë se telefoni është duke ju bërë "budalla".Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohë. Disa...

Apple fillon prodhimin e iPhone 8

0
Apple tashmë ka filluar prodhimin e tre celularëve iPhone të cilët do t’i prezantojë në shtator, thuhet sipas një raporti. Raportet e mëparshme thoshin se...

WhatsApp me 1 miliardë përdorues brenda ditës

0
Një vit më parë WhatsApp kishte 1 miliardë përdorues brenda muaji, ndërsa sot përdoret nga 1 miliardë persona brenda ditës. Kjo shifër e jashtëzakonshme u...

Ekspertët tregojnë se si bankomatët mund të vidhen për 5 minuta! (Video)

0
Bankomatët është shumë e lehtë për tu hakuar dhe kjo mund të bëhet për vetëm pesë minuta, ka thënë një eksperte sigurie. Siç shkruajnë mediat...

Samsung: Note 8 del me 23 gusht

0
Deri më sot ka qënë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është...

Lamtumirë qeramikë!

0
Janë pjesa më unike e shtëpisë, dhe nuk mund të ndërrohen aq thjeshtë sa mobilet. Qeramika në anën tjetër identifikon stilin e biznesit apo...