Afrika e Jugut, mbi 300 të lënduar nga përplasja e trenave

0
Autoritetet në Afrikën e Jugut, kanë filluar një hetim për të zbardhur arsyet e përplasjes së dy traneve ku si pasojë mbetën të lënduar...

Si do të zëvendësohen 60 vendet e serbëve të larguar nga FSK? Tregon ministria

0
Presioni i Serbisë ndaj serbëve të Kosovës ka bërë që nga Forca e Sigurisë së Kosovës të largohet një numri i madh i tyre. Mungesa...

Presidenti Thaçi liron nga detyra Elez Blakajn

0
Presidenti i Kosovës, ka nxjerrë dekretin me anë të të cilit e ka liruar nga detyra ish-prokurorin e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës,...

Tony Blair lobues për ndryshim kufijsh, çfarë thotë Fondacioni i tij?

0
sh-kryeministri britanik, Tony Blair, nuk është treguar aspak përzgjedhës kur bëhet fjalë për shtetet që u ka dhënë këshilla me para, pasi ka lënë...

Pas nisjes për në Kinë, presidentit të Interpolit i humbet çdo gjurmë

0
 Hetuesit francezë, kanë nisur një hetim lidhur me “alarmin për zhdukjen e presidentit të Interpolit, kinezit Meng Hongwei, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat franceze shkruajnë...

Pakistani dëbon disa organizata të huaja bamirëse

0
Pakistani urdhëroi organizatën bamirëse ActionAid dhe 17 agjenci të tjera ndërkombëtare të ndihmës t’i mbyllin operacionet dhe të largohen nga ky vend. ActionAid, organizatë me...

Konfirmon Gjykata e Apelit, dy vjet burg për Nikolla Gruevskin

0
Gjykata e Apelit në Shkup ka fuqizuar vendimin e Gjykatës Themelore për dënimin me ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski me dy vjet burgim. Gruevski është...

KFOR-i përgjigjet Daçiqit rreth pohimeve për sulm në veri: S’mund ta sulmojmë veten

0
Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grassoov, ka mohuar kategorikisht deklarimet e ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, se kinse shtetet perëndimore po...

Neglizhenca e institucioneve, paralajmërohen greva në arsim

0
Punëtorët e arsimit në Kosovë nuk po e përjashtojnë mundësinë që të shkojnë në greva të përgjithshme. Ata nga institucionet e Kosovës po kërkojnë...

Incidenti/ Trump-it i ngec letra higjienike në këpucë (Video)

0
Presidenti Donald Trump shpesh gjendet në situata të sikletshme, prej flokëve ose ndonjë detaj në veshjen e tij. Teksa do të udhëtonte për në Rochester,...