Girl in a jacket

Maturantët i nënshtrohen për herë të dytë testit të Maturës

0
Sot në tërë territorin e Republikës së Kosovës do të mbahet provimi i maturës shtetërore 2018. Dje në një takim që ministri i Arsimit, Shkencës...

Gjakova proteston kundër ardhjes së pelegrinëve serbë në Kosovë

0
Qytetarët të Gjakovës sërish do të kundërshtojnë ardhjen e paralajmëruar të pelegrinëve serbë në qytetin e tyre. Përmes rrjetit social Facebook, ata po thërrasin...

Nga nesër kthehet vapa

0
Nga mesi i javës më nxehtë dhe me diell. Fusha të presionit të ulët dhe masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, kanë filluar të...

Nuk ka grevë, viti i ri shkollor fillon me 3 shtator

0
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme...

Dënohet shefi i opozitës ruse, Alexei Navalny

0
Kundërshtari kryesor i Vladimir Putinit, Alexei Navalny u dënua sot në Moskë me 30 ditë burg për protestë pa leje në muajin janar, kur...

Merkel dhe Trump bisedojnë për Ballkanin Përendimor, nuk dihet nëse u diskutua për Kosovën

0
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Ashtu siç njoftoi zëdhënësi i Merkel, Steffen Seibert, temë diskutimi...

“Thirrjet e Nënave”, letër Thaçit: Na ke shtuar dhimbjet, ne po presim një grusht...

0
Shoqata “Thirrjet e Nënave”, në Gjakovë i kanë dërguar një letët të hapur presidentit të vendit, Hashim Thaçi. Sipas tyre, presidenti Thaçi e ka nëpërkëmbur...

Aktakuzë ndaj tre personave për mashtrim për viza

0
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, kundër të pandehurve F.H., B.R...

Facebook heq më shumë se 600 faqe për ndërhyrjen e zgjedhjeve afatmesme

0
Facebook tha të martën se ka hequr 652 faqe në rrjetin e mediave sociale që po vepronin një operacion të koordinuar të ndikimit politik...

Macron: Assadi në pushtet është skenar i tmerrshëm

0
Presidenti Francez Emanuel Macron ka thënë se mbetja e Assadit në pushtet është e papranueshme. Ai tha se ndihmën humanitare dhe ushtarake në Siri nuk...