Kosova prin në rajon me numrin e të prekurve me tuberkuloz

0
Kosova prin në rajon me numrin më të madh të qytetarëve të prekur me tuberkuloz. Së paku 700 persona kanë qenë të prekur me...

Trump është i interesuar të zgjidhë problemin mes Kosovës dhe Serbisë

0
Presidenti Trump është i interesuar të zgjidhë problemin mes Kosovës dhe Serbisë, tha për Zërin e Amerikës, senatori republikan Ron Xhonson, kryesues i Komitetit...

Parashikimi i motit për vikend

0
Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 4C deri në 8C, e maksimalet...

FSK-ja fton serbët t’i bashkohen në procesin e transformimit në ushtri

0
Forca e Sigurisë së Kosovës është në kërkim të plotësimit të vendeve të lëna bosh nga pjesëtarët e komunitetit serb, të cilët dy-tre muajt...

Gjendet kosovari me kokë gjysmë të prerë në Francë, dyshohet te bashkëshortja

0
Është gjetur i pajetë trupi i kosovarit 33-vjeç, Artan Sekiraqa të shtunën pasdite. Ai ishte i shtrirë në dyshime në banesën e tij në...

Dënime me burg për vrasjen në restorant ‘Shega’

0
Besim e Besart Istrefi janë shpallur fajtor nga Gjykata e Prishtinës për vrasjen e Naim Gërvallës e Lutfi Saraçit  në restorantin “Shega”. Besim Istrefi, u...

SHBA, arrestohet një i dyshuar për dergim letrash me përmbajtje toksike

0
Një burrë nga shteti Utah është arrestuar për siç thuhet postimin e letrave me përmbajtje toksike në adresë të presidentit dhe Pentagonit. Autoritetet ndaluan...

Dënohet drejtori i shkollës që lëshoi diplomë për nxënësin që s’e kreu klasën e...

0
Me dhjetë muaj burgim me kusht, e ka dënuar Gjykata Themelore në Gjakovë, ish-drejtorin e shkollës së mesme “S. Mullaabazi - Mici”, në Rahovec,...

Gjermania do të japë një shumë rekord ndihme për Shqipërinë në nëntor

0
Gjermania kontribuon për përmirësimin e kushteve të jetesës në Shqipëri. Së fundmi ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schütz bëri të ditur, se Gjermania do...

Gati Projektligji që kufizon numrin e ministrave dhe zv/ministrave

0
Janë mbi 80-të zëvendësministra që japin kontributin e tyre në dikastere të ndryshme për Qeverinë “Haradinaj”. Aktualisht, Grupi Nacional për Reforma Shtetërore, po punon në...