Presidenti Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur sot qytetar nderi i Bashkisë së Shkodrës. Sipas një njoftimi nga Presidenca, me propozimin e të...

Kryeprokurori i Shqipërisë detyrohet të largojë familjen nga vendi shkaku i kërcënimeve

0
Kryeprokurori i Republikës Adriatik Llalla është detyruar të largojë fëmijët dhe bashkëshorten shtatzënë nga Shqipëria në një vend aleat, pas kërcënimeve që ka marrë...

Del nga rruga autobusi i linjës Athinë-Tiranë, 30 të plagosur

0
Një autobus i linjës Athinë-Tiranë ka dalë nga rruga, duke shkaktuar plagosjen e 30 personave. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 5:00, në aksin Gjirokastër-Tepelenë, kur...

Arestohen 2 mjekë dhe një infermiere për vdekjen e nënës dhe foshnjës

0
Policia e Tiranës me urdhër të prokurorisë ka ndalur dy mjekë të maternitetit `Koço Gliozheni` pasi po hetohen për vdekjen e nënës 35-vjeçe së...

Vdes në maternitet nëna bashkë me foshnjën

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në maternitetin “Koço Glozheni”, në Tiranë. Një nënë 35-vjeçare ka ndërruar jetë së bashku me foshnjën e saj...

Urimi i veçantë me foto i Edi Ramës

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama festën e Kurban Bajramit e ka uruar me një foto të veçantë të publikuar në profilin e tij në...

Tiranë, namazi i Kurban – Bajramit falet në sheshin “Dëshmorët e Kombit”

0
Besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë sot ditën më të rëndësishme në kalendarin islam, Kurban Bajrami. Festa që simbolizon sakrificën ndaj Zotit duke bërë...

“Kjo vizitë dëshmon vëmendjen që Arabia Saudite i kushton Shqipërisë”

0
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim princin Sultan bin Salman bin Abdulaziz Al-Saud të Arabisë Saudite, raporton Anadolu...

Gjendet edhe trupi i 18­-vjeçares që u mbyt në Durrës bashkë me 4 vjeçaren

0
Policia Kufitare e Durrësit ka gjetur trupin e 18­-vjeçares I.H, e cila u mbyt në plazhin e Durrësit, në zonën e njohur si ‘Shkëmbi...

Dallgët nxjerrin në breg 4 vjeçaren e pajetë në Durrës

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës, ku është mbytur një vajzë 4 vjeç. E mitura me iniciale E.M...