Barcelona shënon fitore të lehtë kundër Leganes

0
Barcelona shënoi fitore të thellë ndaj Leganes duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:1. Lionel Messi shënoi dy gola kurse Neymar e Luis...

Derbi anglez i takon Liverpool-it

0
Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në Stamford Bridge me rezultat 1-2. Golat për Liverpoolin i shënuan Dejan Lovren në minutën e 17-të dhe Jordan Henderson...

Milani mposht Sampdorinë

0
Milani ka mposhtur si mysafirë Sampdorian në Luigi Ferraris. Golin për Milanin e shënoi Carlos Bacca në minutën e 85-të. Kolumbiani i cili hyri në lojë...

Rang lista e FIFA-s, Kosova pas barazimit me Finlandën radhitet e 168-ta

0
Në renditjen e fundit të Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Shqipëria ka ruajtuar pozitën e 40-të, ndërsa përfaqësuesja e Bosnjë e Hercegovinës është ngjitur...

Prishtina shënon fitoren e katërt, mposht Gjilanin

0
Pishtina shënon edhe fitoren e katërt në pesë ndeshjet e para të Vala Superligës. Skuadra bardhekaltër mposhti Gjilanin me rezultat minimal 1:0 në “Agron...

De Biasi: Kosova më pëlqeu, meritoi më shumë

0
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka vlerësuar se Kosova ka merituar më shumë se një pikë që mori në ndeshjen eliminatore...

Supergoli i Sadikut (VIDEO)

0
Sulmuesi i Kombëtares realizoi një super-gol për epërsinë e Zurichut ndaj Villarrealit. “Sadiku feston golin e hershëm për Zurichun, por VIllarreali tani ka kthyer ndeshjen...

Manchesteri pëson, Roma fiton

0
Manchester United është mposhtur 1-0 nga Feyenoord në ndeshjen e parë në kuadër të grupeve të Europa League. Golin për holandezët e shënoi Tonny Vilhena...

Juve fillon me barazim, Lyoni lider

0
Juventusi e ka filluar me barazim pa gola sezonin në Ligën e Kampionëve ndaj Sevillas, duke demonstruar mungesën e pedigresë në garën elite të...

Leicester mposht skuadrën belge

0
Skuadra kampione në Premier Ligë, Leicester City e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme pasi mposhti 3 me 0 skuadrën belge...