Sonte Shqipëria përballet me Jordanisë

0
Sot (e mërkurë) në orën 20:00, në “Elbasan Arena”, trajneri Christian Panucci pret të marrë disa përgjigje shumë të rëndësishme nga futbollistët kuqezi, përballë...

Juve do ta largojë Dybalan në janar

0
Juventus duket se do të heqin dorë nga shërbimet e Paulo Dybala. Sipas raportimeve të ‘Sky Sports News’, Juventus...

Shkëndija e Tetovës, kampione për herë të dytë radhazi

0
Shkëndija konfirmohet si skuadra më e mirë në futboll, në kampionatin e Maqedonisë së Veriut. Skuadra kuqezi nga Tetova është...

Vedat Muriqi në qendër të vëmendjes, në derbin kundër Besiktasit e përcjellin tri klube

0
Këtë edicion, sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi ka qenë njëri prej futbollistëve më të mirë te Fenerbahçe. Falë paraqitjeve të...

Capello: Pres gjëra të mëdha nga Ronaldo në derbin kundër Milanit

0
Fabio Capello pret që Cristiano Ronaldo të jetë ylli i mbrëmjes në derbin e javës në Serie A mes Milanit dhe Juventusit. Dy gjigantët e...

50 lojtarët më të njohur myslimanë në Evropë

0
Në botën e futbollit, ka shumë futbollistë kualitativ të cilët i përkasin besimit islam, të cilët sot festojnë Kurban Bajramin.

Menaxheri i Atletico Madridit e paralajmëron Juventusin

0
Atletico Madrid do të përballet me Juventusin në rrethin tjetër të Ligës së Kampionëve. Atletico Madrid do të ketë shumë punë ndaj Juventusit, ndërsa menaxheri...

Xavi do të zyrtarizohet te Barcelona brenda 24 orëve

0
Barcelona duket  se ka zgjidhur problemin për stolin e skuadrës. Ernesto Valverde duket se nuk do ta ketë të...

Drita shkatërron Ballkanin, Llapi mund Gjilanin

0
Drita dhe Llapi kanë shënuar fitore në ndeshjet e xhiros së 10-të në IPKO Superligën e Kosovës. Skuadra kampione e Kosovës, ka arritur që në...

Manchester United rikthehet me spektakël

0
Manchester United mposhti Leicester Cityn me rezultat 4:1. Chris Smalling, Juan Mata, Marcus Rashford e Paul Pogba shënuan për vendasit. Kurse, Demarai Gray realizoi...