Unë, Ebu Bekri dhe Omeri

0
Ebu Hurejra (r.a) tregon: "I Dërguari i Allahut fali namazin bashkë me ne. Më pas u kthye me fytyrë nga ne dhe tha: “Gjatë...

Sa i këndshëm mund të jetë një iftar në Tokio?

0
Japonia njihet si vend i zhvilluar dhe me diversitet, por mbi të gjitha, vend i cili respekton vlerat njerëzore, dhe ato që i përfaqëson...

Ishte aty për ta “demaskuar” shefen e CIA-s, analisti tërhiqet zvarrë (Video)

0
Shefja e CIA-s Gina Haspel deshmoi për më tepër se pesë orë në seanca të hapura dhe të mbyllura përpara Komisionitë të Inteligjencës së...

Kur’anët dhe dorëshkrimet osmane që i mbante mbyllur Enver Hoxha, tani ekspozohen në… (Video+Foto)

0
Dorëshkrimet e Bizantit, Romës, dhe Kostandinopojës po ekspozohen këto ditë pikërisht në Vilën e Enver Hoxhës, dhe për ti parë këto libra ka një...

Burri që u mashtrua nga dy monedha

0
Tregohet se një burrë dëgjoi se disa njerëz adhuronin një pemë në vend të Zotit dhe Krijuesit. I revoltuar nga kjo që dëgjoi, ai...

Shakaja mes shoqeve që për pak u shndërrua në tragjedi (Video)

0
Një adoleshente në Poloni për pak sa nuk e pa vdekjen me sy, kur shoqja e saj, me të cilin ishin duke ecur rrugës,...

Mashtrimi i evolucionit (Video)

0
Evolucioni është një teori e pavlefshme. Ai nuk bazohet në shkencë, apo më zbulime konkrete, por në mite dhe në të dhëna fals e...

Performanca në “Arabs Got Talent” që la një mesazh të jashtëzakonshëm

0
Arabs Got Talet, emisioni i cili transmetohet në Lindjen e Mesme së fundmi ka pasur një konkurent - artist egjiptian  i cili ka pasqyruar...

6 pyetjet bazike për luftën në Siri

0
Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi, pse u bë aq e komplikuar dhe çfarë mund të ndodhë më pas. Nga...