Dijetarja vdes gjatë leximit të hatmës së Kuranit

0
Dijetarja Taslimah, një nga mësueset në xhaminë Assyafiiyah në Xhakarta, ndërroi jetë teksa po printe në leximin e Hatmës së Kuranit të enjten. Fjalët e...

Omeri r.a – Omeri gjatë rinisë së tij (episodi 1 me titra shqip)

0
Drama televizive “Omeri” është një film serik – historik i prodhuar dhe transmetuar nga MBC1 dhe drejtuar nga Hatem Ali. I bashkëprodhuar nga Katar TV,...

I riu nga Podujeva memorizon kuranin e plotë

0
https://youtu.be/KdikAKJdyqc

Çfarë do të thotë në të vërtetë “Allahu Ekber”?

0
Nuk do ta harroj kurrë ditën kur një veteran i ushtrisë së SHBA-ve që kishte luftuar në Irak, përqafoi islamin në xhaminë ku shërbeja...

Egzon Ibrahimi – Sheqerkat e Bajramit

0
https://youtu.be/Yon7CWS_LHk Organizator: AKEA Teksti dhe muzika: Fatmir Muja Orkestroi: Agon Neziri Videorealizimi: Xhevat Tahiri - Ask Jack