“Emri Allah” nga Ylber Aliu (Zoti e mëshiroftë)

0
https://youtu.be/7GV75WhnVS0

3 histori nga Kur’ani prej të cilave mësojmë shumë

0
Nga miliona incidente që kanë ndodhur përgjatë historisë njerëzore, Allahu ka zgjedhur disa prej tyre për t’i përcjellë në Kur’an. Sigurisht që këto histori...

RTK e “zhduke” nga pamja Xhamine 4 Llullat

0
Të gjitha që kanë kaluar nëpër Prishtinë kanë dëgjuar për lokacionin më të vjetër në Prishtinë, për vendin e quajtur “4 llullat”. Kjo pjesë...

A do t’a fitojë garën Hfz. Egzon Ibrahimi?

0
https://youtu.be/JLWrUSikn24

Unë nuk jam arabe, jam myslimane

0
https://youtu.be/wjDIwfHU9V0

Dialogu i nxehtë ndërmjet Lapsit dhe Gomës

0
Goma i tha lapsit: Si je o shoku im?! Lapsi i'a ktheu me nervozë: Unë nuk jam shoku yt...Unë të urrejë ty!! Goma e habitur dhe...

Plaka e shkretëtirës, e rrëfyer nga Mulla Jakupi (Video)

0
Një ditë Profeti Muhammed (S.A.W) po udhëtonte në pikun e ditës, dhe ishte shumë e nxehtë në shkretëtirën ku ai po kalonte. Nuk kaloi...

Dokumentar: Rruga per ne Meke (Video)

0
Qabja është vendi, që tërheq të gjitha zemrat e muslimanëve kudo që jetojnë… Fytyrat qe e duan Allahun i drejtohen  saj pesë herë në...

Gjarpëri më helmues në Evrope xhirohet në Kamenicë – VIDEO

0
Qe ta mesoni nje here e pergjithmone, ky eshte Gjarperi me helmues ne Evrope "Vipera amoddytes", apo Neperka helmuese, te cilin e kemi prezent...

Liverpool fiton pa telashe ndaj Rangers

0
Liverpool është kthyer te fitorja në Champions League. Skuadra e Liverpool ka marrë tri pikë të reja në grupin e saj, duke mposhtur skuadrën e...