Kjo pajisje mund t’ua shpëtoj jetën

0
Ky adapter i thjeshtë që vendoset në veturë mund t'ua shpëtoj jetën, duke qenë se transmeton fuqi sa për ta thyer xhamin në rast...

Përmirësoje zemrën tende – Yasmin Mogahed

0
Se fundmi kam menduar per varferine... Por jo ate te zakonshmen, por ate te shpirtit... Kam menduar per varferine e shpirtit. Varferine e nje shpirti...

“Muri i bamirësisë” në Bejrut, ja si veprojnë kalimtarët (Video)

0
Mirësia, apo sjellja e mirë karakteristizohet me ndarjen e gjërave me të tjerët. Në shumë kultura, ky virtyt mbetet i njejtë: Lë veten keq...

Çadrat e hijes me sistem të paparë, kjo është freskia që u ofron Xhamia...

0
Xhamia e Profetit Muhammed (a.s) në Medine gjithnjë ka pasur përpara vetes një plato të gjerë, por asnjëherë sikur tani... Kupolla e parë e...

Histori e vërtetë: “Bija ime, ti mund të bësh gjithçka që ta thotë mendja!” 

0
Gjatë gjithë jetës time më kanë thënë se jam e çmendur, se qëllimet e mia janë të paarritshme dhe se ëndrrat e mia janë...

Barcaleta: Sot kam mysafirë

0
Policia po vjen te akuzuari cili është në arrest shtëpiak për ta dërguar në gjykatë. Tipi del në dritare: “Nuk mundem sot se kam mysafirë”./Mesazhi/

Dashuri në takim të parë… me kuptimin e plotë të fjalës (Video)

0
E vetmja dashuri e pakusht është ajo mes nënës dhe fëmijës. Kjo video e shpërndarë së tepërmi në rrjetet sociale e dëshmon këtë më së...

Ta prekësh një balenë! (Video)

0
Janë krijesa që jo shpesh mund ti gjejmë. Ideja që sillen rrotull nesh kur notojmë në det na tmerron, por kjo balenë nuk duket...

Kjo është manovra më e fortë e shuarjes së zjarrit (VIDEO)

0
Një pronar motoskafi reagoi mjaft shpejt dhe me disa manovra vërtetë impresionuese për të fikur një zjarr në bregun e lumit në Kamloops, në...

Një buzëqeshje nuk ju varfëron – Mesazh nga nëna e djalit me aftësi të...

0
"Askush pervec atyre qe e kane provuar nuk mund ta besoj zemren e nje prindi qe ka femijen e semure", shkruan ne nje leter...