Kosova mëson kundërshtarët për parakualifikuesit për Eurobasket

Është hedhur shorti për Rrethin e Tretë Parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025.

Kosova ndodhet në Grupin H, së bashku me Zvicrën dhe Danimarkën. Dy ndeshje do të zhvillohen si vendas dhe dy si mysafirë.

Fituesi i secilit grup (katër grupe gjithsej) do të kualifikohet në Rrethin e Dytë Parakualifikues 2025, ndërsa datat e ndeshjeve shumë shpejt do të bëhen të ditura.

Kjo është hera e parë që Kosova A do të luajë me Zvicrën, ndërsa me danezët jemi përballur së fundi, ku Dardanët kanë një fitore 78:73 dhe një humbje 105:71.

Reklama

Grupi H

Zvicra

Danimarka

Kosova