Reali vuan, por fiton

Real Madrid ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme ndaj Celta Vigos, në kuadër të xhiros së dytë të La Ligas.

Mbretërit kanë mposhtur 2:1 në Bernabeu Celta Vigon.Të tre golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë.Morata dhe Kroos shënuan për Realin, ndërsa Orellana shënoi golin e vetëm për mysafirët.