Tottenham kalon tutje në FA Cup

Tottenham Hotspur me lehtësi ka siguruar kalimin tutje në FA Cup.

Skuadra nga Londra ka mposhtur 3:0 SFC Wimbledon.

Të gjitha golat e kësaj sfide u shënuan në pjesën e dytë.

Ishte Harry Kane që shënoi dy gola në minutat 63’ dhe 65’, ndërsa Vertonghen vendosi rezultatin përfundimtar duke shënuar në minutën e 71’