Arrin USB 3.2 – çfarë do të thotë kjo për ne?

0
Pas prezantimit në treg të versionit USB 3.1, tash pritet të vijë edhe pasuesi tij – 3.2. Si zakonisht, bashkë me këtë vjen edhe përmirësimi...

Apple Watch Series 3 në fazën finale të testimit

0
Për adhuruesit e orëve të mençura të Apple, vjen një lajm i gëzueshëm nga kompania në Kupertino. Sipas raportimeve më të reja, seria e tretë...

Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)

0
Mercedesi ka prezantuar konceptin e makinës elektrike luksoze. 6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet...

Asus zbulon modelet e reja të telefonave të linjës ZenFone

0
Asus ka zbuluar telefonat e rinj në linjën ZenFone, duke përfshirë modelet ZenFone 4 dhe 4 Pro. Seria e re vazhdon të promovojë tiparet...

Hyundai vjen me model të ri

0
Prodhuesi korean ka prezantuar në Seul prototipin e gjeneratës së re të automobilave SUV Next Generation FCEV, i cili ka dizajn që dallon nga...

Çfarë humbasin fëmijët ndërkohë që rrinë përpara kompjuterit?

0
Mjekë dhe specialistë të shumtë shprehin shpesh herë se fëmijët të cilët kalojnë shumë kohë duke lozur në kompjuter shfaqin shenja depresioni. Kompjuteri, pajisjet inteligjente...

Apple me risi

0
Apple ka patentuar një proces që i jep mundësinë përdoruesve të telefonojnë në mënyrë të fshehtë numrin e emergjencës, vetëm me gjurmët e gishtave. Në...

Së shpejti vjen Mini elektrik

0
Së fundmi, BMW ka konfirmuar zyrtarisht se modeli elektrik Mini do të fillojë të prodhohet më 2019-ën në Britani të Madhe. Sistemi elektrik i tërheqjes...

Mos e karikoni celularin gjatë natës

0
Telefoni celular tashmë është kthyer në objektin e pandashëm dhe shumë të nevojshëm për secilin prej nesh.  Duke qenë kaq i nevojshëm, është mirë të...

Sot Bitcoin-i theu një rekord të ri (Foto)

0
Valuta digjitale "Bitcoin", e cila ka fituar famë si zëvendësuese e parave tradicionale, ka shënuar rritje rekorde. Edhe pse vlera e saj nuk është stabile, dhe...