Cilat janë rreziqet nga Instagrami dhe platformat e tjera?

0
“Instagram” është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor të të rinjve, i ndjekur nga afër nga “Snapchat”. Ky është konkluzioni i një raporti të...

WhatsApp sjell opsionin që do t’ju pëlqejë pafund

0
Nëse e keni patur problem pjesën e memories në telefon tani ka ardhur koha të mos e vrisni mendjen pasi WhatsApp po e bën...

Google punon në pajisje sekrete

0
uGoogle është duke punuar në pajisjen me emrin kodues “Manhattan”, i cili do të jetë konkurrent i Echo Show të Amazonit. Bëhet fjalë për mikrofonat...

Dubai ndërton në Tokë “qytetin marsian”

0
Në një përpjekje për të treguar se si do të jetë të jetosh në Mars, Emiratet e Bashkuara Arabe do të ndërtojnë një qytet...

Plasaritet iPhoni i parë 8+, dyshohet se fajet i ka bateria (Foto)

0
Mediat taivaneze e kanë publikuar defektin e parë serioz në iPhone 8+. Një zonjë e ka paraqitur tek Apple një rast ku telefoni i...

Porsche sjell Panamera Turbo S e-Hybrid Sport Turismo

0
Porsche më i fuqishëm i prodhuar për rrugë normale është bërë hibrid. Porsche 911 GT 2 RS realisht është më i shpejtë se ky model,...

Nxitja e urrejtjes, BE iu jep ultimatum mediave sociale

0
Facebook, Twitter dhe mediat të tjera sociale kanë marrë një ultimatum nga Bashkimi Europian: eliminoni përmbatjet me urrejte nga platformat tuaja, ose do të...

27 milionë $ për një nëndetëse luksi

0
Për milionerët përreth botës nuk është më në modë që të kenë një jaht luksoz të tyrin, shumë shpejt ata do kenë edhe nëndetëse...

Lajmet në Facebook do të jenë të gjitha me pagesë

0
Brenda këtij viti rrjeti social Facebook do të ndryshojë për sa i përket kategorisë së lajmeve. Në fakt të gjitha lajmet do të jenë...

Vonohet iPhone X, nuk pritet të dal në shitje gjatë këtij muaji

0
Është njoftuar se iPhone X do të jetë në shitje prej 3 nëntorit, por brendi i ri i Apple ende nuk po ka dalë...