Si të kujdeseni për veten tuaj pas abortit

0
Pavarësisht nëse një grua zgjedh një procedurë kirurgjikale për abort ose përmes pilulave, duhet të keni disa komplikime. Shumë...

Si duhet ujiten lulet…

0
Ju shpesh pyeteni se ç’po ngjet me lulen tuaj që e doni, që po vyshket, po i bien gjethet, apo po shkrihet pa e...

Përgatitja e çantës së lindjes, gjërat që shumë nëna harrojnë para se të shkojnë...

0
Do të iu këshillonim që valixhen ose çantën e lindjes ta përgatisnit gjatë dy muajve të fundit të shtatzënisë, në mënyrë që të bëheni...

Nëse përdorni ibuprofen duhet të dini me patjetër se…

0
Për qetësimin e dhimbjeve, të gjithë vrapojnë drejt qetësuesve si ibuprofeni, por në të shumtën e rasteve pa përshkrim mjekësor. Por ekziston një numër gjithnjë...

Arsyet kryesore pse fëmija juaj ka probleme me gjumin

0
Pak foshnja flenë gjatë natës menjëherë pas lindjes. Për dy muajt e parë, të sapolindurit flenë gjatë gjithë ditës sipas rastit me disa orë...

Si të pastroni çantat prej lëkure?

0
Çanta e lëkurës është një investim i shtrenjtë dhe si i tillë ka nevojë për përkujdesje të veçantë. Çanta e lëkurës duhet të mirëmbahet me...

Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie! TABELA sipas moshës…

0
Një aspekt shumë i rëndësishëm në edukimin e fëmijëve është të dhënit përgjegjësi atyre përgjatë kohës që ata po rriten. Kjo jo vetëm do t’i...

Ja disa këshilla të ekspertëve për tharjen e flokëve

0
Stilistët e të famshmëve, Ryan Richman dhe Josue Perez, i zbulojnë sekretet e flokëve të bukur dhe shkëlqyes. Nuk ka familje ku sot nuk ka...

Ja ushqimet që balancojnë hormonet!

0
Hormonet luajnë një rol të rëndësishëm në trup duke qenë se janë të vetmit përgjegjës për emocionet, tretjen, metabolizmin, dëshirën seksuale, madje edhe energjinë. Ja...

Bëni vetë mjetin efikas për pastrim të parketit dhe laminatit

0
Nëse në banesë apo në shtëpi keni parket, me siguri pyesni se cila është mënyra më e mirë dhe më e sigurt që ta...