Ilaçi më i mirë kundër urthit

0
Gjatë situatave të caktuara, shumica prej nesh kënaqen me specialitetet vendore që e dëmtojnë lukthin dhe shkaktojnë urthin. Lauren nga “EmpoweredSustenance” thotë se kjo...

Të mirat e rrepave

0
Ndonëse në shikim të parë, rrepat duken si një ushqim jo shumë atraktiv dhe me shumë shije, në fakt ato kanë shumë dobi dhe...

Trajtoni depresionin me këtë pije

0
Në momente të ndryshme të jetës, mund të ndihemi të mërzitur dhe pa e kuptuar mund të biem në depresion. Por, siç e dini, ushqimi...

Përse teshtijmë?

0
Si edhe me rastin e kollitjes kur nxjerrim “tepricën” e dëmshme nga rrugët e frymëmarrjes, kur teshtijmë nxjerrin atë që na “sulmon” hundën: polenin,...

Doktorët konfirmojnë: Qepa e kuqe bën mrekulli për gjëndrat tiroide

0
Një doktor rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide. I vetmi përbërës që nevojitet për këtë teknikë...

KËSHILLA PËR TË QËNDRUAR I SHËNDETSHËM GJATË VERËS

0
1. Kujdesi ndaj nxehtësisë. Ujë, të pihen së paku 2 deri në 3 litra. Uji është një nga lëngjet më të mira që ndihmon...

Ngjyra e mukozës në hundë tregon për shëndetin më shumë sesa mendoni

0
Pasi ta zbrazni hundën shikoni në shami se çfarë ngjyre ka ajo që ka dalë. Në fakt, përmes ngjyrës së mukozës nga hunda mund...

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

0
Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve...

Kamomili dhe kanella, ilaç për të sëmurët me diabet

0
Në ditët e sotme, diabeti është një ndër sëmundjet më të përhapura. Të prekurit nga diabeti tashmë kanë një ilaç të mjeksisë alternative. Konsumimi ditor...

Djersitja e tepërt, shenjë sëmundjesh

0
Djersitja është forma më e shpejtë e lirimit të trupit nga toksinat. Me djersitjen sekretohen lëndët e dëmshme, siç janë alkooli, kolesteroli dhe kripa,...